PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Kitzbühel

Kitzbühel - turistické informace

Kitzbühel (cca 8200 obyvatel) je hlavním městem stejnojmenného okresu v severovýchodním Tyrolsku v Rakousku. Leží v nadmořské výšce 762 m, na řece Kitzbüheler Ache, uprostřed Kitzbühelských Alp. Kitzbühel je mezinárodně známý jako jedno z nejvýznamnějších míst zimních sportů v Rakousku. Jméno "Chizbuhel" bylo poprvé písemně doloženo mezi lety 1178–1182.

K pozoruhodnostem v Kitzbühelu a jeho okolí patří kostel Katharinenkirche z let 1360–1365, městský farní kostel, Tanzcafe Reisch postavené v roce 1928 Loisem Welzenbacherem, horská chata Berghaus Holzmeister na hoře Hahnenkamm (1712 m) z roku 1930 nebo 3S-Bahn (lanová dráha se třemi lany). Tato kabinová lanovka překlenuje údolí Saukasergrabenu a spojuje tím lyžařské oblasti Kitzbühel/Kirchberg (Pengelstein) a Jochberg/Resterhöhe (Talsen).

V okolí Kitzbühelu je v létě přes 1000 kilometrů turistických tras všech stupňů obtížnosti.

Kitzbühel je také ideálním místem vyznavače kol. Silniční jezdci ocení 14 nových tras všech stupňů obtížnosti s celkovou délkou přes 1200 kilometrů, pro horská kola je zde 800 kilometrů tras rozmanitým terénem.

Horolezcké trasy na Wilder Kaiser a na blízkých ledovcích Vysokých Taur rozšiřují nabídku také pro extrémní horolezce. Čtyři golfová hřiště v Kitzbühelu a 30 dalších v okruhu do 100 km dělají z Kitzbühelu centrum golfu v Alpách. Jezero Schwarzsee slouží v letních měsících ke koupání a dalším vodním sportům. Další možnost koupání a zábavy nabízí Centrum Aquarena (krytý bazén) v centru Kitzbühelu.

Domovská stránka - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs